Sobotnia analiza wokalu.

http://www.youtube.com/watch?v=PLzfL0h5slY&feature=relmfu

Bardzo lubimy gdy podsyłacie nam propozycje do analiz..dziś jedna z nich.. The Gazette Yoin.

To co występuje głównie w dolnej partii głosu u tego wokalisty
to bez wątpienia Overdrive prezentowany głównie w zwrotce do 0:47. Ale słuchając dalej im wyższe dźwięki tym bardziej tracą na metalu i przechodzą w tryb neutralny. Wyjątkiem są wszystkie głoski ,,i‘‘ które śpiewane sę w metal like neutral (bardzo twangowane1:04,1:06,1:21-1:22). To co charakterystyczne dla
tego wokalisty to niezwykle płynne przejście miedzy Overdrive z ciemna barwą a neutralnym które to spotykają się na przejściu tworząc … i tu uwaga nowość… Overdrive like neutral (Oln – będę używać dalej tego skrótu). Stąd refren śpiewany w wysokiej partii głosu brzmi na tyle otwarcie że nie przypomina Curbingu i na tyle mało metalicznie, że nie przypomina Overdrive. posłuchajcie jak brzmi Overdrive:
0:49,0:55,0:58 a następnie zmiany trybów w sekwencji:
overdrive-Neutral – Oln-Neutral+powietrze, Overdrive,Oln,Neutralny, Neutralny z powietrzem,Oln,Neutralny, Oln, Neutralny z powietrzem.wszystko to dzieje się zaledwie w tym krótkim fragmencie 0:49-1:01. Również w refrenie wokalista zaczyna frazę w Overdrive i szybko przechodzi w Oln na najwyższych dźwiękach 1:30. Ustawienie to jest nadal dokładnie badane w CVI, by pomagać technicznie wokalistom w osiąganiu podobnego brzmienia.

Wszystko przed nami…