Najczęściej Zadawane Pytania

Projekt VoiceOn możemy polecić zarówno początkującym, średniozaawansowanym jak i profesjonalnym wokalistom. Tu otrzymasz solidne fundamenty oraz wsparcie i nauczysz się jak nawigować swoim głosem i jak ćwiczyć by osiągnąć maksymalne efekty w możliwie krótkim czasie. Z nami zbudujesz prawdziwą świadomość głosu i tego jak z nim postępować by służył Ci przez wiele wiele lat.

Tak, ponieważ jest to umiejętność jak każda inna, a kluczem do tego jest naprawdę dobry nauczyciel oraz dobry sprzęt, który nie powoduje zakłóceń. W wyniku naszych pięcioletnich badań lekcje online w stosunku do stacjonarnych w niewielkim stopniu różnią się osiąganymi efektami. Głównie jest to zależne od determinacji uczucia, komfortu i potrzeb danej osoby, która potrafi więcej czerpać z konkretnego typu zajęć. Jeśli masz w sobie determinację i pracujesz z nauczycielem z pasją, praca przez internet jest doskonałą formą edukacji. Dodatkowo nauka śpiewu online daje możliwość rozwoju niezależnie od miejsca przebywania ucznia, różnic stref czasowych, sytuacji na świecie czy panującej obecnie epidemii.

Korzyści jakie płyną z odbywania edukacji online to:
– wygoda
– oszczędność czasu
– elastyczne terminy i godziny zajęć
– łatwy dostęp do materiałów
– notatki z zajęć zawsze pod ręką
– możliwość spokojnego trenowania w komfortowych warunkach domowych, pełna swoboda
– możliwość nagrania całych zajęć zajęć w formie wideo w dobrej jakości do ponownego odsłuchania
Minusy jakie można tu zauważyć to:
– zawodność sprzętu bądź internetu kończy się słabą jakością dźwięku- proponujemy poszukać najlepszego dostawcy w okolicy lub też dodatkowy wzmacniacz sygnału internetowego
– brak możliwości wspólnego grania i śpiewania z nauczycielem – dlatego korzystamy z nagranych wcześniej rozgrzewek do odtworzenia
– brak kontaktu fizycznego, co może utrudniać demonstracje ćwiczeń czy sprawdzania poprawności ćwiczeń ucznia – tutaj wystarczy po prostu dłuższa rozmowa i bardziej szczegółowe opisywanie przez nauczyciela oraz więcej pytań weryfikujących prawidłowe wykonywanie zadań

Pierwsze spotkanie dzielimy na dwie części, gdzie na początku uczeń po krótkim wywiadzie i zapoznaniu się prezentuje dwa lub trzy zróżnicowane utwory pod względem tempa, stylu muzycznego, języka, różnych barw głosowych którymi dysponuje. Następnie  trener analizuje i podsumowuje korzystne oraz niekorzystne nawyki oraz  proponuje dodatkowe ćwiczenia sprawdzające poziom i ustalany jest plan działania . Trwa to około pół godziny. W części drugiej konsultacji prowadzimy normalne zajęcia czyli pracujemy nad konkretnym utworem czy jakimś fragmentem, który szczególnie sprawia trudność. Ćwiczymy podsumowujemy i ustalamy konkretne metody i ćwiczenia do pracy własnej  w domu

Tak na prawdę na zajęcia wystarczą dwa lub trzy zróżnicowane utwory. Patrz punkt 4. można przynieść dyktafon i wodę. Do zajęć online potrzebny będzie sprzęt: smartfon, tablet lub komputer z zainstalowaną aplikacją Skype, Zoom lub Google Hangout. Jeśli masz problem z zainstalowaniem oprogramowania daj znać- z przyjemnością udzielimy pomocy. Dodatkowo potrzebny będzie mikrofon ( wystarczy standardowy, wbudowany w urządzenie) oraz łącze internetowe o szybkości minimum 2 Mb/s. Szybkość swojego łącza możesz sprawdzić na stronie www.speedtest.pl.

Najmłodsi uczestnicy naszych zajęć najczęściej mają skończone 12 lat. Górnej granicy nie ma

Każdy jest inny i startuje z innego poziomu. Jednym nauka online przychodzi łatwiej, innym trudniej. Z praktyki wynika, że dobrze dobrane ćwiczenia wykonywane zgodnie z zaleceniami czyli przynajmniej 20 minut dziennie oraz 1 konsultacja na tydzień dają wyraźną poprawę już po 3-4 tygodniach wspólnej pracy.

Nauka śpiewu totalnie od początku to proces kilkuletni, więc dobrze założyć sobie 2 lata na intensywną edukację i szczegółową weryfikację postępów. 90% sukcesu zależy od Ciebie. Nauczyciel daje narzędzia, doświadczenie, wsparcie i motywację ale ostatecznie pracę wykonać musisz Ty!

To zależy od Twojego poziomu wokalnego, potrzeb i możliwości. Są osoby, którym wystarczy jedno spotkanie na dwa tygodnie, innym co 10 dni, a bardziej początkującym przynajmniej jedno spotkanie w tygodniu. Tak naprawdę pierwszy miesiąc pracy weryfikuje konieczność częstego spotykania się z nauczycielem.

Nie, nie ma takiej potrzeby.

Na tą chwilę lekcje stacjonarne mogą odbyć się we Wrocławiu w Radio Wrocław przy ulicy Karkonoskiej 10 raz na miesiąc. O terminach informujemy w aktualnościach. Ale też zachęcamy do bezpośredniego kontaktu czy zapisania się do bazy mailowej.

CVT – Complete Vocal Technique.
Technika śpiewu CVT jest unikalna gdyż oparta na naukowych badaniach ludzkiego aparatu głosowego, jego budowy, mechanizmów jego działania oraz faktycznych możliwości. Cała wiedza z przeprowadzonych (i prowadzonych nadal) badań przełożona została w spójny i konkretny system- „mapę głosu”, dzięki czemu możliwe jest bardzo precyzyjne i skuteczne wskazanie gdzie wokalista popełnia błędy, jak nad nimi pracować oraz jak ćwiczyć i rozwijać głos żeby osiągnąć efekty które dotychczas były jedynie w sferze wokalnych marzeń. Twórcą CVT jest energiczna Dunka Cathrine Sadolin. Kiedyś astmatyczka która zainteresowała się emisją głosu bardziej ze względu na ćwiczenia oddechowe niż śpiew. Teraz jeden z najbardziej uznawanych autorytetów wokalnych na świecie, aktywna wokalistka, wydająca swoje płyty, koncertująca i zapraszana na recitale w całej europie. Miejscem gdzie powstała Kompletna Technika Wokalna jest poświęcony jej instytut – Complete Vocal Institute w Kopenhadze – kwintesencja 25 lat prac badawczych Cathrine Sadolin. Aktualnie największa niepaństwowa szkoła śpiewu i wokalny instytut badawczy w Europie. W Polsce są tylko 3 osoby, które ukończyły studia nauczycielskie w Instytucie Kompletnej Techniki Wokalnej w Kopenhadze oraz otrzymały certyfikat nauczyciela CVT, jedną z nich jest założycielka niniejszej szkoły – Marta Sokołowska.