Nazywam się Marta Sokołowska. Jestem artystyczną duszą i absolwentką Instytutu Kompletnej Techniki Wokalnej w Kopenhadze, o kierunku wokalno-nauczycielskim oraz jedną z trójki trenerów tej metody w Polsce. Ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku logopedia i emisja głosu na Uniwersytecie Wrocławskim. Moje doświadczenie wokalne to m.in. supporty przed Reni Jusis, Feel, Lady Pank, Kombi czy Blue Cafe oraz wieloletnia współpraca we wrocławskich zespołach DeGentlemen oraz TrioJazzaneiro.  W 2015 roku wydałam swój pierwszy singiel ,,The Choice” ,  którego można posłuchać na stronie bandcamp Marta Sokołowska – The Choice.

Jako pedagog realizuję się od 2012 roku kiedy założyłam Szkołę VoiceOn. Aktualnie jest to projekt Fundacji Rozwoju Człowieka, dzięki któremu młodzi zdolni rozwijają swoje talenty i spełniają marzenia o śpiewie, a dorośli rehabilitują swoje głosy.

Swój warsztat nieustannie szkolę i rozwijam, a moimi głównymi nauczycielami byli Cathrine Sadolin – twórczyni metody CVT, Melissa Cross – specjalistka od screamów oraz Olga Szwajgier znana z nieziemskiej skali głosu. Ostatnim odkryciem w mojej ścieżce rozwoju i pracy z głosem okazały się kamertony terapeutyczne oraz misy kryształowe przez co wkroczyłam również w świat muzykoterapii.

Marta Sokołowska Lekcje Śpiewu Online
Nauka Śpiewu

W moim metodycznym koszyku znajdują się różnorodne techniki i formy pracy. Są to m. in.:

  • Kompletna Technika Wokalna CVT
  • Sheryl Porter Vocal Method
  • Kinemission
  • Podejście logopedyczne
  • Śpiew intuitywny czyli medytacja w śpiewie
  • Wszelkie formy relaksacji i praca z ciałem
  • Praca z kamertonami i wiele innych

Staram się podchodzić do pracy głosem holistycznie i proponować jego rozwój w wielu aspektach dobierając indywidualnie odpowiednie ćwiczenia.
W 2021 wzięłam udział w I Ogólnopolskich Warsztatach Pisania Piosenek, które poprowadzili tacy mentorzy jak : Bisz (B.O.K.), Piotr Bukartyk, Radek Łukasiewicz, Aleksandra Bacińska. Aktualnie koncentruję się nad autorskim kursie dla wokalistów online oraz własną twórczością. Wśród najnowszych materiałów jest dostępny w sieci wywiad, na który zostałam zaproszona przez zespół Percival.

Oficjalne przedstawienie postaci pedagoga mamy już za sobą. A teraz nieco luźniej…;)
Mamą być…to nie prosta sprawa, ale jestem wdzięczna za to doświadczenie bo dzieci to esencja naszej kreatywności, spontaniczności i ekspresji.
Jestem introwertykiem ale na scenie zmieniam się nie do poznania. Do swojej pracy nie podchodzę jak do pracy, lecz jak do pasji, kocham ludzi – uczyć ich, przebywać, spędzać z nimi czas.
Jestem zakręcona na punkcie wibracji i uważam, że ćwiczenia oddechowe oraz medytacja powinny być fundamentem pracy z głosem.

Od małego również tańczę i uwielbiam pracę z ciałem.
Mam sporą biblioteczkę książek o samorozwoju czy coachingu.
,,Dr House’’ i ,,Przyjaciele’’ to seriale które wkręciły mnie totalnie.
Jestem fanką kawy według 5 przemian
Jestem mistrzynią parkowania…żartuję;)

Poznałeś/łaś mnie. Teraz pozwól, abym ja poznała Ciebie.
Jaki jesteś? Jaka jesteś? 😉

Nauka Śpiewu