q1 q2 q3
KONTAKT
tel. +48 531 366 533
tel. +44 531 366 533
kontakt@voiceon.pl
contact@voice-on.com
skype: voiceon-cvt
Wrocław, ul. Karkonoska 10 (wejście Radio Wrocław)
London

Uczniowie voiceOn

Tomasz Struszczyk - Turbo

Tomasz Struszczyk – “TURBO

   Śpiewam od kiedy pamiętam. Wiele nauczyłem się sam, ale były momenty kiedy stwierdzałem, że pewnych rzeczy nie potrafię przeskoczyć. Niestety nie mogłem znaleźć osoby która pozwoliłaby mi te problemy przezwyciężyć.

Natrafiłem na swojej drodze na nauczycieli śpiewu, ale tak naprawdę czułem, że nie potrafili mi powiedzieć co mam zrobić, żeby było dobrze. Ich metody oraz wyjaśnienia były dla mnie niezrozumiałe, co zamiast do postępów, prowadziło do jeszcze większej frustracji. W podejściu klasycznym (bo takich nauczycieli spotykałem, natomiast nie martwiło mnie to, gdyż słyszałem od nich że ‘’emisja jest jedna’’ metoda była jedna: wszystko czego się sam nauczyłeś jest niedobre, musisz o tym zapomnieć i nauczyć się spiewać od nowa.A ja się zastanawiałem, skoro niedobre to dlaczego mi to wychodzi i dodatkowo nie robię sobie przy tym krzywdy? Odpowiedź znalazłem dużo później, kiedy usłyszałem o technice CVT i poznałem Martę.Dzięki niej poznałem ‘’fizjologię śpiewu’’, nabrałem świadomości jak moje ciało ma pracować, aby poprawnie emitować dźwięk. Wszystkie wyjaśnienia były bardzo precyzyjne ,jasne i dawały natychmiastowe efekty. Dzięki niej dowiedziałem się, że bardzo wiele rzeczy, które były mi wpajane przez nauczycieli
klasycznych jest mitami. Dowiedziałem się również z czego wynikają moje ograniczenia i co zrobić żeby się ich pozbyć. Co w efekcie pozwoliło mi uwierzyć w to, że jak chcę coś zaśpiewać to tak naprawdę, jak wiem jak to zrobić i zrobię to poprawnie, to żadne ograniczenia nie istnieją. Marta nauczyła mnie też rzeczy chyba najważniejszej – aby zaufać swojemu ciału Jeżeli czuję, że coś robię dobrze i nie robię sobie krzywdy – to znaczy, że robię to dobrze. Jeżeli natomiast mam wątpliwości i nie do końca czuję, że robię coś dobrze – to na pewno nie robię tego dobrze.

Dzięki Marcie śpiewam w sposób świadomy i kiedy napotykam na jakiś problem, to wiem co mam zrobić, żeby go rozwiązać. Polecam wszystkim!

 

Jan Świerczyński

Śpiewaniem zajmuję się od ok.8 lat. Przez ten czas trafiałem na różnych nauczycieli. Zawsze miałem wrażenie, że wszyscy ludzie, którzy nauczają śpiewu nie podchodzą do rzeczy tak jak ja, czyli nie zastanawiają się co dokładnie dzieje się z głosem gdy się śpiewa. Ja przy nauce czegokolwiek, by coś zrozumieć muszę rozebrać to na czynniki pierwsze. Marta pokazała i uświadomiła mi, że są ludzie, którzy znają głos od podszewki a przede wszytkim są w stanie to przekazać w moim języku. Przekonuje się o tym regularnie od ok. 2 lat. Mam wrażenie, że dopiero na tych lekcjach nauczyłem się tak naprawdę śpiewać. Moimi głownymi inspiracjami są i byli m.in. Chester Bennigton i Corey Taylor, więc zawsze interesowały mnie techniki typu scream czy growl. Okazało się, że wyrobiłem sobie złe nawyki, które mi to uniemożliwiały robić w zdrowy sposób. W tym momencie wiem, że mam dobrze ugruntowane podstawy śpiewu, dzięki czemu mogę śpiewać co chcę i jak długo chcę.

Jeżeli chodzi o samo CVT to jako osoba, która przekopała internet i nie tylko w poszukiwaniu teorii śpiewu, miałem okazję zetknąć się z różnym nazewnictwem czy to rejestrów czy też części składowych aparatu mowy. Wydaje mi się, że jest to sposób podejścia do głosu, który po pierwsze usystematyzował wszystkie aspekty jak i pozwala na opis i zrozumienie dowolnej technki.

Agnieszka Kwapińska

Agnieszka Kwapińska

,,Do CVT podchodziłam raczej sceptycznie. Nie wierzyłam, że istnieje metoda, która jest w stanie nauczyć mnie śpiewu pewnymi trybami w czasie jednej lekcji. Spróbowałam i wiem, że myliłam się. Efekt zauważyłam po moim pierwszym spotkaniu z p. Martą. Byłam zachwycona. Stwierdziłam, że nie będę tracić pieniędzy na zwykłe lekcje śpiewu, na których nie dowiem się niczego odnośnie świadomego używania głosu. W metodzie CVT wszystko stało się dla mnie jasne, każdy błąd ma swoją przyczynę, poznaje je i staram się je kontrolować. Takie świadome kierowanie dźwiękiem- to jest to, czego mi brakowało. Dzięki lekcjom z p. Martą czuję się również pewniej śpiewając na scenie, a ta pewność i zdecydowanie w postawieniu dźwięku to też duży sukces.”

Michał Aibin - The ColonistsMichał Aibin – The Colonists

,,O VoiceOn dowiedziałem się od Bartka Kapłońskiego, gitarzysty grupy LOV. Problemem każdego człowieka w każdej dziedzinie jest brak samoświadomości w tym co wykonuje. Dla wielu z nas wiele rzeczy coś dzieje się w taki a nie inny sposób, bo tak jest od zawsze, nie zastanawiamy się dlaczego i co można zmienić. Tak samo jest ze śpiewaniem. Wiele moich błędów w śpiewaniu wynikało właśnie z braku świadomości, co się dzieje podczas śpiewania. Wraz z błędami przyszedł brak pewności siebie. Dopiero VoiceOn pozwoliło mi znów nabrać pewności siebie. Zwiększenie świadomości wpłynęło również pozytywnie na przekazywanie emocji w śpiewaniu, ponieważ nie jest to już rzemiosło, lecz zabawa głosem, wszystko jest bardziej naturalne, co za tym idzie przyjemniejsze do słuchania. Technika CVT nie tylko uczy podstaw, uczy również jak spowodować, żeby za śpiewaniem stały całe rzędy emocji, które wpłyną pozytywnie na odbiór tego co robicie. Zachęcam Was wszystkich do odwiedzenia VoiceOn chociaż raz – bo po tym jednym razie będziecie chcieli więcej ;)”

Michał Aibin, wokalista i gitarzysta grupy The Colonists www.facebook.com/thecolonists